Безкоштовна доставка від 1000 грн

Гербарій з дітками

Olesya Hrendovych

Гербарій з дітками

 

 

Весняно-літня пора дуже щедра на кольори та запахи, на цвітіння квітів і трав. Це чудовий час, аби знайомити дітей з природою, вивчати назви та властивості квітів, кольори, форми.

Наша подруга Роксолана Худоба – мисткиня та засновниця львівської крамниці Щось цікаве, скляної майстерні Ререскло та Цікавих апартаментів створює неймовірні композиції із засушених квітів. А ви теж залишали квіти в книжках коли були малими? Ми вирішили нагадати вам як це та розпитали у Роксоляни, всі тонкощі цього процесу, щоб ви та ваші пташенята могли створити власну квіткову картину самостійно.Що таке гербарій?

Гербарій в перекладі означає «травник». Це колекція спеціально зібраних засушених рослин, призначених для наукового дослідження та навчання. Це дає можливість вивчати рослини, навчати дітей кольорів та назв. А щоб зробити процес навчання творчим, квіти можна скласти у композицію та зафіксувати у склі. Така вітражна техніка може стати декором інтер’єру чи, наприклад, основою для прикрас.Як підготувати матеріал?

Перш за все – зібрати квіти. Найкраще починати з невеличких квіточок, наприклад гортензій або незабуток. Обережно зриваємо квіти в коробку і вдома ділимо ножицями на окремі квіти та листочки. Бажано не дуже об’ємні, щоб можна було зашилити їх в книжці для висушування.

Щоб не пошкодити книгу, відмежуйте квіти від сторінок додатковими листами паперу. Квіти в книзі потрібно добре спресувати, тому на книжку з квітами варто поставити додатковий тягар, це можуть бути додаткові книги.  Висушувати потрібно 1-2 тижні, в процесі можна обережно відкривати та перевіряти чи вони вже достатньо сухі. Є  також швидший метод попрасувати квіти поміж білими серветками без рельєфу. Так одразу видно результат, можна підправити деякі пелюстки у процесі. Після прасування квіти варто залишити у книзі на кілька днів. Опісля можна переходити до наступного етапу.Для оформлення в картину потрібно два зразки прозорого рівного скла довільного розміру та рамка під розмір скла. Для цього можуть підійти дві звичайні рами для фото, проте одну із рам доведеться залишити без скла, а у інші замість тла вставити друге скло.

Як створити гербарій у склі?

Щоб створити ескіз композиції, можна спершу розкласти квіти та листочки на папері або ж одразу на склі, попередньо протерши його від пилу та бруду. Для викладання дуже делікатних пелюсток варто скористатись пінцетом. Коли композиція з рослин викладена на нижньому склі – обережно ставимо друге скло та закріплюємо дві частини рамою. Дня фіксації скла можна в деяких місцях, що ховаються під рамою, нанести епоксидний клей, який можна придбати у крамницях для рукоділля.  

Бажаємо вам гарно провести час разом із вашими дітками!